Mistrzyni świata z Gimnazjum nr 1 w Gostyniu!

z1Aż trudno uwierzyć, że mamy wśród nas kadrowiczkę reprezentacji Polski, która wzięła udział w Mistrzostwach Świata w Londynie, które odbyły się podczas wakacji. Jest nią Monika Gregor z klasy III e.

Kadra Polski na Mistrzostwa Świata w Londynie liczyła 30 osób, w której byli zawodnicy z Wrocławia, Strzegomia, Krapkowic, Leszna oraz mocna ekipa z Gostynia w składzie: Lucie Pszonkova, Julia Durak, Monika Gregor, Maria Lempach, Maria Kaźmierczak, Malwina Jarosiewicz, Dominika Gleń, Dagmara Gleń, Joachim Maciejczyk, Mateusz Siama oraz Arkadiusz Smektała.

Przed mistrzostwami byliśmy na zgrupowaniu w Cichowie, gdzie poświęciliśmy dużo czasu na naukę, a zaraz po powrocie ruszyliśmy do Londynu. Po udanych mistrzostwach udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, na dwutygodniowe zgrupowanie w Międzywodziu – mówi Arkadiusz Łączny, trener Taekwon-do Kyosa.

W tym roku klub Kyosa Kreli przystąpił do organizacji ITF UNIFIED i dzięki temu dostał zaproszenie na wyżej wspomniane mistrzostwa, a poszczególni zawodnicy awans wywalczyli sobie na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu, gdzie łącznie zdobyli 33 medale. Dorobek całej Polskiej kadry z Londynu to 32 „krążki”, z czego nasi zawodnicy zdobyli aż 13 – 3 złote, 5 srebrnych oraz 5 brązowych. Londyński czempionat odbył się w kategorii juniorów oraz seniorów z rozróżnieniem na pasy czarne oraz kolorowe.

Po najcenniejsze medale z gostyńskiego klubu sięgnęli: Monika Gregor w walkach – 48 kg, Maria Lempach w układach formalnych oraz Lucie Pszonkova w walkach – 65 kg. – Były to nasze pierwsze mistrzostwa w tej organizacji i od razu odnieśliśmy tak duży sukces, bo nie ma wątpliwości, że dla zawodniczek wielkim osiągnięciem było zdobycie tylu medali. Jestem dumny z moich zawodników i cieszę się niezmiernie z wysokich wyników, po części można powiedzieć, że wygraliśmy także z naszymi rówieśnikami z Polski, a już niedługo kolejny Puchar i Mistrzostwa Polski, gdzie znów będziemy się mogli spotkać i zmierzyć – nie ukrywa trener Arkadiusz Łączny. – Mistrzostwa były bardzo udane, startowali w nich zawodnicy z 24 państw, w tym mocna reprezentacja Stanów Zjednoczonych, ale były też kraje z Afryki – dodaje Lucie Pszonkova.

Za dwa lata Mistrzostwa Świata, tym razem w Argentynie, na które klub z Gostynia już teraz zacznie się szykować. Natomiast londyńska impreza była także świetnym miejscem do podpatrzenia uczestników z całego świata. – Zawodnicy z różnych krajów stosują inne techniki niż my tutaj w Polsce. Nasi zawodnicy na ich tle odnaleźli się jednak bardzo dobrze, o czym świadczą medale – mówi Arkadiusz Łączny. Parodniowy pobyt w stolicy Anglii, był też świetnym momentem aby zwiedzić jedno z największych miast europy i zobaczyć kilka ciekawych miejsc.

Monika - Nasza Mistrzyni - GRATULUJEMY!

z3z2

Dzisiaj jest: 31 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta