Młodzi wiedzą o funduszach

foto10 grudnia 2015r. uczniowie: Grzegorz Golniewicz, Bartosz Chudy i Mikołaj Drożniewicz odebrali nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Zadanie dla uczestników przedsięwzięcia nie było łatwe, gdyż musieli wypełnić uproszczone wnioski o dofinansowanie i nakręcić film o unijnych projektach.

Przed rozpoczęciem pracy artystycznej uczniowie uczestniczyli w lekcjach europejskich przeprowadzonych na zajęciach z wychowawcą. Na pochwały zasługują uczniowie klasy IIIf, którzy aktywnie uczestniczyli podczas nagrania 20 – minutowego filmu związanego z tematyką unijną. Szczególnie wyróżnił się Maurycy Misiaczyk, który nagranie zmontował i przygotował ciekawą ścieżkę dźwiękową. Dzięki lekcjom europejskim młodzież mogła zapoznać się z historią integracji europejskiej oraz takimi terminami jak: fundusze europejskie, dotacje lub WRPO.

Grzegorz Golniewicz, Bartosz Chudy i Mikołaj Drożniewicz nagrali film promujący wiedzę na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. W ocenie artystycznej zwrócono uwagę na reportażowy charakter nagrania.

Małgorzata Kasprzak

Dzisiaj jest: 31 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta