Rekrutacja 2016/2017

Wiosna to nie tylko feeria barw i przyroda budząca się do życia to także czas, w którym uczniowie klas szóstych sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole podstawowej. Kiedy emocje po sprawdzianie na zakończenie drugiego etapu edukacyjnego nieco opadną, zaczynają pojawiać się kolejne dylematy…Gimnazjum? Wiadomo, ciągle obowiązkowe. Nowa szkoła, nowi koledzy, nowi nauczyciele…Tak! Warto jednak optymistycznie patrzeć w przyszłość. Rozpoczyna się następny etap podróży nieco trudniejszy, ale ciekawy i pozwalający na realizowanie siebie, swoich zainteresowań.

Drogi Szóstoklasisto,
zapoznaj się z terminarzem rekrutacji Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu na rok szkolny 2016/2017:
1. 21 kwietnia (czwartek) 2016r. godz. 17.00 , sala gimnastyczna – spotkanie informacyjne z dyrektorem dla rodziców i kandydatów do klas pierwszych oraz drzwi otwarte (pokazy w salach lekcyjnych) dla potencjalnych uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum.
2. Od 23 maja do 10 czerwca 2016r. – złożenie wniosku/zgłoszenia o przyjęcie do gimnazjum wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz deklaracji wyboru klasy.
3. Od 27 czerwca do 28 czerwca 2016r. – złożenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu (oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem).
4. Do 29 czerwca 2016r. – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do gimnazjum i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i ogłoszenie listy zakwalifikowanych kandydatów i listy niezakwalifikowanych kandydatów.
5. 30 czerwca 2016r. (czwartek) do godz.14.00 – ostateczne składanie oświadczenia woli podjęcia nauki w Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu w Gostyniu poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu.
6. 1 lipca 2016r. (piątek) do godz. 12.00 – ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Ważne:
• Kandydaci zamieszkali w obwodzie Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu, ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej, przyjmowani są na podstawie zgłoszenia rodziców.
• Kandydaci spoza obwodu Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu, ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej, wypełniają wniosek i podlegają procesowi rekrutacji.

Niezbędne dokumenty można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony www.gimnazjum1gostyn.com

Czekamy na Ciebie, gotowi służyć Ci radą, pomocą, naszą wiedzą i doświadczeniem.

Dyrektor ,
grono pedagogiczne
im. Mistrzów Sportu

Dzisiaj jest: 31 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta