Nowinki z Jedynki

bip

Synergia LOGO full color1 300x961

ppp

outlook

siteIcon

youtube

Programowanie

l2 logo

  • czytelnia01
  • 001
  • 002
  • Popołudnie z dobrą książką - zdjęcia
  • Nadanie imienia Mistrzów Sportu
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł

Z czym kojarzy Ci się szkoła?


Obraz3Z czym kojarzy Ci się szkoła? Czy jest szkoła potrzebna człowiekowi? Szkoła to miejsce, gdzie:.....
Tak brzmiały pytania i polecenia z ankiety, którą przeprowadziłam wśród uczniów naszego gimnazjum. Zapewne pierwsze odruchowe odpowiedzi brzmiałyby tak, że szkoła jest niepotrzebna i bezsensowna. Tyle nauki, obowiązków, ciągle rosnących wymagań ze strony nauczycieli. Po co to wszystko?


Okazuje się jednak, że Wasze odpowiedzi układają się biegunowo. Z jednej strony szkoła kojarzy się Wam z miejscem nauki, zdobywania wiedzy, spotykania z rówieśnikami, ale z drugiej ze stresem, hałasem, ciągłymi sprawdzianami i kartkówkami. Piszecie z pozytywnym wydźwiękiem, że w szkole uczycie się języków obcych, ćwiczycie formę fizyczną, jecie śniadanie ,spotykacie ludzi, rozmawiacie z przyjaciółmi. Nikt nie napisał, że szkoła jest kompletnie niepotrzebna w życiu! To cieszy!
Widzicie jednak ciemne strony szkoły, które wydaje się, że przesłaniają Wam jasną stronę mocy szkoły. Rozumiecie doskonale, że dzięki szkole zdobywacie wiedzę i rozwijacie się. Problem dostrzegacie w braku przydatności niektórych partii materiału do codziennego życia, w nadmiarze sprawdzianów oraz postawie niektórych nauczycieli.
Prosiłam także, by uczniowie wykonali rysunki pod hasłem :"Mój obraz szkoły". Wiele było takich, na których widniał niestety tylko budynek naszego gimnazjum. Na niektórych uwidoczniły się skojarzenia z więzieniem, kraty w oknach czy kolorystyka w barwach czarno – szarych. Jednak wiele osób zaznaczało poprzez rysunek, że dostrzega dobre i złe oblicze szkoły. Na połowie rysunku słoneczko uśmiechnięte, na połowie smutne. Na części obrazka ludziki uwięzione w ławkach, na części uśmiechnięte i rozmawiające z kolegami. Połowa rysunku bywa utrzymana w kolorach czarnych, połowa jest wielobarwna. Wśród ludzików zaznaczaliście czasami, że gdzieś tam w tłumie jest Wasz przyjaciel. Te rysunki z podziałem sfer napawają optymizmem, że potraficie dostrzegać cienie i blaski szkolnej rzeczywistości. Martwi mnie tylko jedno. Na większości rysunków ludziki są malutkie w porównaniu do wymiarów budynku czy ławek w szkole. To przecież Wy jesteście najważniejsi w szkole, bez Was szkoła byłaby tylko budynkiem, w którym głuche echo kroków na pustych korytarzach przeraziłoby niejednego.
Bez Was nie byłoby szkoły, uwierzcie w to i mimo wielu obowiązków uśmiechajcie się sponad książek i zeszytów, do nas – nauczycieli przesłany uśmiech także nie zaszkodzi...


Uśmiechająca się do Was:)
Joanna Talaga

Do wakacji pozostało:

22.06.2018 - 24:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big

Projekt Insta.Ling

 

instaling logo male

instaling buzka male

 

Szkoła partnerska w Steinach

Nordschule Steinach

 

Schule

 

 

 

Szkoła partnerska w Nowym Tomyślu

Wymiana młodzieży polsko - niemeckiej w naszym Gimnazjum odbyła sę dzięki:logo pnwm

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

inowacyjna2

mm baner 2013

Kreatywna szkoła

CCI20140701 0004

Innowacyjna szkoła 2010

CCI20140701 0001

Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

CCI20140701

Aktywna Edukacja

aktywna

Certyfikowane Labolatorium ECDL

ecdl2

Używamy cookies, tylko po to, aby poprawić naszą stronę internetową. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information