Nowinki z Jedynki

bip

Synergia LOGO full color1 300x961

ppp

outlook

siteIcon

youtube

Programowanie

l2 logo

  • czytelnia01
  • 001
  • 002
  • Popołudnie z dobrą książką - zdjęcia
  • Nadanie imienia Mistrzów Sportu
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł

Kącik czytelniczy; Pretty Little Liars

klamczuchy-pretty-little-liars-1-b-iext4035429Pomyśl, że znowu masz 13 lat.. Niektórzy dopiero osiągneli ten wiek,a  innym może się wydawać, że od tego czasu minęło już ze sto lat. Wtedy twoim jedynym kłopotem była zła ocena lub to, że rodzice nie chcą spełnić twojej kolejnej zachcianki. To były jednak twoje problemy Hanna, Spencer, Emily i Aria miały inny problem. 
 
 
Trzy lata wcześniej przed opisywanymi w książce wydarzeniami dziewczyny były najlepszymi przyjaciółkami, a liderką tej grupy była Alison, najpopularniejsza nastolatka w Roswood Day. Znała każdy sekret swoich przyjaciółek i twierdziła, że to właśnie tajemnice je do siebie zbliżyły. Jednak było zupełnie inaczej. Alison zawsze miała pełno pomysłów, a akurat tego dnia postanowiła zahipnotyzować swoje przyjaciółki, ponieważ wiedziała, że żadna nie odważy się jej odmówić. Ku jej zdumieniu, Spencer nie spodobał się jej pomysł i doszło między nimi do kłótni. Po niej Alison wybiegła z domku i nigdy nie wróciła...
 
Po kilku latach jednak się to zmienia. Niegdyś przyjaciółki nie mogą nazywać się już nimi nazywać, ponieważ od zaginięcia Alison ich kontakt się urwał i nawet nie myślały o tym, aby naprawić popsute stosunki. Ich nadzieja, że nigdy już nie będą musiały powrócić pamięcią do przeszłości szybko rozwiewa się. Każda z nich zaczyna dostawać niepokojące smsy, których nadawcą jest A. Książka zachwyciła mnie mimo, że na początku nie mogłam się w niej znaleźć. Muszę przyznać, że autorka ma bardzo "przebiegły" sposób pisania. Chcąc rozszyfrować prawdziwą osobowość prześladowcy dziewczyn, wertujemy kartki do samego końca, ale... W pierwszej części serii autorka nie pomyślała nawet o tym, aby dać nam najmniejszą wskazówkę. Wielu może to rozczarować, ale ja dzięki temu nabrałam większą ochotę na dorwanie się do następnych tomów. Każda dziewczyna, która uwielbia plotki i tajemnice, zakocha się w Pretty Little Liars. Do gustu przypadnie jej klimat, który sprawia, że książka jest popularna wśród młodzieży. Seria Sary Shepard  spodoba się fanom Plotkary, której postać także przez długi czas nie była ujawniona.
Zachęcam do przeczytania jej szczególnie w deszczowe dni, kiedy nic nie chce sie robić :)

Do wakacji pozostało:

22.06.2018 - 24:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big

Projekt Insta.Ling

 

instaling logo male

instaling buzka male

 

Szkoła partnerska w Steinach

Nordschule Steinach

 

Schule

 

 

 

Szkoła partnerska w Nowym Tomyślu

Wymiana młodzieży polsko - niemeckiej w naszym Gimnazjum odbyła sę dzięki:logo pnwm

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

inowacyjna2

mm baner 2013

Kreatywna szkoła

CCI20140701 0004

Innowacyjna szkoła 2010

CCI20140701 0001

Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

CCI20140701

Aktywna Edukacja

aktywna

Certyfikowane Labolatorium ECDL

ecdl2

Używamy cookies, tylko po to, aby poprawić naszą stronę internetową. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information