Nowinki z Jedynki

bip

Synergia LOGO full color1 300x961

ppp

outlook

siteIcon

youtube

Programowanie

l2 logo

  • czytelnia01
  • 001
  • 002
  • Popołudnie z dobrą książką - zdjęcia
  • Nadanie imienia Mistrzów Sportu
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł

Pozory (nie) mylą

 Kilka dni temu, po raz kolejny w swoim krótkim życiu usłyszałam od moich znajomych, że przecież to ja tu jestem od myślenia, bo mam najlepsze oceny… Nawet nie wiecie, jak mnie takie stwierdzenie oburza. Wyglądam na głupią, ale mam dobre stopnie, ale wciąż jestem tępa, ale…

Właśnie celowo się zaplątałam. Spróbujcie teraz sami zdecydować, co u mnie przeważa – głupota czy… to drugie…? ;)

 Wierzyć się nie chce, że piątkowa uczennica z (pozornie) świetną pamięcią zapomniała o wszystkim, czego się w życiu uczyła i… włożyła do mikrofali kawałek mięsa w folii aluminiowej.  Mówiąc o tej dziewczynie ze świetną pamięcią miałam na myśli siebie. W ten niezbyt skromny sposób potępiłam właśnie swoją głupotę… I mówię o tym, żebyście mnie przypadkiem nie wzięli za pewien rodzaj egoistki. Choć właściwie należę do bardzo osobliwego typu egocentryków wyśmiewających ludzki gatunek na własnym przykładzie. A więc ja – nieomylna mądrala – obejrzałam pięciosekundowy pokaz kieszonkowych fajerwerków. Przeżyłam atak paniki. Przysięgam, wmurowało mnie w ziemię i nie miałam pojęcia jak wybrnąć z tej sytuacji. Nie wspominając o tym, że przez kilka sekund w ogóle nie wyczułam grozy sytuacji… XD Muszę Was zmartwić – niedoszłego pożaru nie ugasił ani Strażak Sam, ani Superman… Od katastrofy uratowała mnie siostrzyczka, która całe życie „jechała” na trójkach i wystarczało jej to do szczęścia. Zwyczajnie wyłączyła mikrofalę… I -  żeby to delikatnie określić - wyraziła swoje zdziwienie faktem, że nie zapamiętałam przestrogi naszej pani od przyrody z podstawówki. Ja żadnej z jej wskazówek życiowych – jak widać – nie pamiętam. A jednak to się do czegoś przydaje.

 Z całej historii można wyciągnąć wiele wniosków. Ja postanowiłam uczepić się tego, co zainspirowało mnie do napisania tego artykułu. Nie chcę już więcej słyszeć, że ktoś „jest mądry, bo ma dobre oceny”. Teraz już widzicie, że oceny w żaden sposób nie odzwierciedlają Waszej inteligencji. Kujony z szóstkami od góry do dołu też mogą być kretynami.

Z pozdrowieniami,

Naczelna Kretynka

 

 

PS I tak zjadłam to mięso. Trochę gorące, ale wciąż mięso!

Do wakacji pozostało:

22.06.2018 - 24:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big

Projekt Insta.Ling

 

instaling logo male

instaling buzka male

 

Szkoła partnerska w Steinach

Nordschule Steinach

 

Schule

 

 

 

Szkoła partnerska w Nowym Tomyślu

Wymiana młodzieży polsko - niemeckiej w naszym Gimnazjum odbyła sę dzięki:logo pnwm

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

inowacyjna2

mm baner 2013

Kreatywna szkoła

CCI20140701 0004

Innowacyjna szkoła 2010

CCI20140701 0001

Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

CCI20140701

Aktywna Edukacja

aktywna

Certyfikowane Labolatorium ECDL

ecdl2

Używamy cookies, tylko po to, aby poprawić naszą stronę internetową. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information