Klub miłośników j.obcych

bip

Synergia LOGO full color1 300x961

ppp

outlook

siteIcon

youtube

Programowanie

l2 logo

  • czytelnia01
  • 001
  • 002
  • Popołudnie z dobrą książką - zdjęcia
  • Nadanie imienia Mistrzów Sportu
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł

Historia o Śnieżce dla szóstoklasistów

Uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami z gostyńskich szkół podstawowych mieli okazję obejrzeć wersję popularnej bajki o Królewie Śnieżce, jakiej dotąd nie znali. Spektakl „Królewna Śnieżka – prawdziwa historia" przygotowany przez Klub Miłośników Języków Obcych działający od kilku lat w Gimnazjum nr 1, choć nawiązywał do znanej bajki, to jednak zawierał wiele satyrycznych odniesień do współczesnego świata.

 

Jednak jego największą zaletą było propagowanie i doskonalenie języków obcych. Aktorzy płynnie posługiwali się językiem polskim, angielskim i niemieckim. Zrozumienie treści nie sprawiało jednak zbyt wiele kłopotów, bowiem gra aktorska uzupełaniała słowa i pozwała zrozumieć fabułę bajki. Spektakl przygotowany przez uczniów klasy językowej i biologicznej pod okiem p. Izabeli Nowak – nauczycielki języka niemieckiego i p. Hanny Biskupskiej - nauczycielki języka angielskiego, był okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich i językowych, zachętą dla szóstoklasistów do nauki i dobrą zabawą dla wszystkich. Warto podkreslić, że młodzi aktorzy wykazali się dużą kreatywnością przygotowując samodzielnie scenografię do przedstawienia. Tej praktycznej i przyjemnej formie nauki języków obcych towarzyszyły ciekawe stroje wypożyczone z Pracowni Krawieckiej w Kościuszkowie. Po zakończeniu przedstawienia widzowie musieli wykazać się wiedzą na temat przedstawienia rozwiązując pod czujnym okiem p. Mikołaja Jackowiaka krótki test z użyciem iPadów. To pierwsze tego typu spotkanie z uczniami szkół podstawowych w naszej szkole, ale na pewno nie ostatnie.

Do wakacji pozostało:

22.06.2018 - 24:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big

Projekt Insta.Ling

 

instaling logo male

instaling buzka male

 

Szkoła partnerska w Nowym Tomyślu

Wymiana młodzieży polsko - niemeckiej w naszym Gimnazjum odbyła sę dzięki:logo pnwm

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

inowacyjna2

mm baner 2013

Kreatywna szkoła

CCI20140701 0004

Innowacyjna szkoła 2010

CCI20140701 0001

Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

CCI20140701

Aktywna Edukacja

aktywna

Certyfikowane Labolatorium ECDL

ecdl2

Używamy cookies, tylko po to, aby poprawić naszą stronę internetową. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information