Projekt "Bezpieczna+"

bip

Synergia LOGO full color1 300x961

ppp

outlook

siteIcon

youtube

Programowanie

l2 logo

  • czytelnia01
  • 001
  • 002
  • Popołudnie z dobrą książką - zdjęcia
  • Nadanie imienia Mistrzów Sportu
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł

Projekt "Bezpieczna+" (2)

WP 002003W roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu w Gostyniu zakwalifikowało się swoimi propozycjami zadań do realizacji rządowego projektu „Bezpieczna+”.

Celem działań jest rozbudzenie aktywności ucznia, która kształtuje i warunkuje jego osobowość. Uczeń dzięki zaangażowaniu w zadania projektu staje się współorganizatorem życia społecznego i lekcyjnego.

 

Pierwszym krokiem rozbudzania aktywności ucznia był zorganizowany od 26-30  października w szkole „Tydzień dla Zwierząt”. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką p. Joanny Talagi prowadzili działania na rzecz pomocy zwierzętom w schronisku dla zwierząt w Dalabuszkach. Uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje na biblioteczna lekcję, które połączyły zdobywanie wiedzy o zagrożonych gatunkach z zabawą przy rozwiązywaniu krzyżówek i malowaniu bud dla psów. Wykonane przedmioty posłużą jako rekwizyty i dekoracje w planowanym przedstawieniu. Udało się nam zebrać ponad 30 kg karmy oraz 5 koców dla zwierząt mieszkających w schronisku w Dalabuszkach.

 

Wolontariusze pracowali także przez kilka tygodni nad wykonywaniem breloków do kluczy ze zwierzęcymi motywami. Uczniowie zaprojektowali również interaktywne ulotki o celach pracy wolontariuszy, o życiu zwierząt, sposobach mądrego dokarmiania zwierząt zimą czy zaopiekowaniu się bezdomnym psem i kotem.

 

W grudniu czekają uczniów oraz społeczność Gostynia kolejne propozycje, które z pewnością poszerzą horyzonty, uwrażliwią i uatrakcyjnią codzienne życie, a  w uczniach rozbudzą kolejne pokłady aktywności.

 

Joanna Talaga

 

WP 002003WP 002000WP 002001WP 001988

Kreatywna szkoła

CCI20140701 0004

Innowacyjna szkoła 2010

CCI20140701 0001

Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

CCI20140701

Aktywna Edukacja

aktywna

Używamy cookies, tylko po to, aby poprawić naszą stronę internetową. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information