Projekt "Bezpieczna+"

Zimowe radości i smutki

IMG 6918„Zimowe radości i smutki”
Pod tym tytułem odbyło się 01 grudnia 2015r. przedstawienie w szkolnej świetlicy przygotowane przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w ramach działań projektu „Bezpieczna +” pod opieką p. Joanny Talagi.
Na spektakl promujący opiekę nad zwierzętami zaprosiliśmy najmłodszych – uczniów z klas I i II ze szkoły podstawowej nr 1 w Gostyniu.

Widowisko składało się z dwóch części: przedstawienia o dokarmianiu zwierząt leśnych, zwłaszcza zimą, o opiece nad mieszkańcami schroniska oraz edukacyjnych zabaw. Dzieci odgadywały tropy zwierząt i zagadki. Wiele radości dostarczyło im strojenie choinki wylosowanymi przysmakami dla leśnych zwierzątek.
Nasi goście otrzymali zadanie: pokolorowanie wizerunków leśnych ptaków. Jako upominki uczniowie dostali kartki ze zwierzątkami, na których mieli napisać ze swoimi paniami wychowawczyniami życzenia kierowane pod adresem bezdomnych zwierząt. Mamy nadzieję, że uczniowie z klas młodszych zawitają częściej do naszej szkoły.

Joanna Talaga

IMG 6919IMG 6920IMG 6922

Kliknij, żeby obejrzeć fragment przedstawienia.