Projekt "Bezpieczna+"

I Ty możesz zostać wolontariuszem!!!

IMG 6936I Ty możesz zostać wolontariuszem!!!
Pod tym hasłem odbył się 11 grudnia 2015r. happening zorganizowany przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariuszy działającego pod opieką Pani Joanny Talagi i Pana Sebastiana Nowaka w Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu w Gostyniu.
Uczniowie przeszli przez rynek, deptak i ulice naszego miasta, aby zapoznać mieszkańców Gostynia i okolic z ideą wolontariatu, zachęcić do bezinteresownego działania na rzecz innych zgodnie z hasłem : „Jestem, chcę, pomagam”. Uczniowie rozpowszechnili także poprzez rozdawanie ulotek wiadomości o swojej pracy w schronisku dla zwierząt w Dalabuszkach, o właściwej opiece nad mieszkańcami schroniska oraz domowymi, czworonożnymi przyjaciółmi ludzi.

Akcja ta została zrealizowana w ramach działań rządowego projektu „Bezpieczna+”, do którego szkoła zakwalifikowała się w październiku. Nadrzędnym celem projektu jest rozbudzanie aktywności młodzieży, która w ten sposób odnajduje własną tożsamość.
Joanna Talaga

zobacz film